Kończący się sezon to idealna okazja, aby poznać kolarzy z nieco innej, mniej sportowej strony. Jak wygląda dzień Darka Batka? Zawodnik CST TEAM, jeżdżący w barwach drużyny Wibatech Fuji, opowiada o swojej pasji do sportu, wsparciu ze strony rodziny i emocjach związanych z każdym startem.

- Sport od zawsze pełnił w moim życiu bardzo ważną rolę. Kolarstwem zajmuję się od 1996 roku, kiedy to po raz pierwszy miałem okazję wystartować w wyścigu. Już wtedy wiedziałem, że będzie to moja życiowa pasja i sposób na życie – opowiada Darek Batek. Chociaż sport odgrywa w jego życiu wyjątkową rolę, na co dzień nie zapomina o obowiązkach ojca i męża. - Rodzina jest dla mnie olbrzymim wsparciem. Myślę, że najważniejszym. Wspiera mnie nie tylko w tych dobrych chwilach, ale również tych trudnych. Daje motywację, daje sens temu wszystkiemu, poczucie, że jest dla kogo to robić. Na rowerze jeżdżę nie tylko dla siebie, tylko tak naprawdę dla innych, a najbardziej właśnie dla najbliższych.

Darka wspierają nie tylko żona i córka, ale również mieszkańcy rodzinnego Zatoru. Było to widać m.in. w czasie tegorocznego Tour de Pologne, gdy wyścig przejeżdżał ulicami miasteczka. Jadącego w Reprezentacji Polski Batka gorąco przywitali sąsiedzi i przyjaciele.

Więcej o Darku można dowiedzieć się z nowego materiału wideo. Ekipa filmowa towarzyszyła zawodnikowi podczas treningu, ale również w chwilach spędzonych z rodziną. Nie zabrakło też rywalizacji, którą uchwycono w trakcie Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej.

Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920