Mocne uderzenie na początek lata: 1 i 2 lipca miłośnicy MTB z całej Polski zmierzą się z Turbaczem (1310 m n.p.m.), szczytem zaliczanym do Korony Gór Polski. Zróżnicowane trasy, przygotowane przez Cezarego Zamanę oraz górali z gminy Nowy Targ, gwarantują dwa dni pełne wrażeń.


Zbliżający się maraton to kontynuacja ubiegłorocznej imprezy, która okazała się znaczącym sukcesem: i dla kolarzy MTB, którzy byli wniebowzięci skalą wyzwania i frajdą z jazdy po Gorcach, i dla gminy Nowy Targ, która z typową małopolską gościnnością przyjęła rowerową społeczność, i dla Cezarego Zamany, dyrektora sportowego maratonu. To on stoi za całym przedsięwzięciem, doglądając go w najdrobniejszym szczególe.


Opublikowane właśnie profile tras dla dystansów PRO i ½ PRO przyprawią kolarzy o dreszcz ekscytacji. Podjazdy sięgające 15% i zjazdy dochodzące do 20%. Zróżnicowane podłoże: kamienie, korzenie, piasek i kurz. Dodatkową atrakcją będzie wspinaczką na Turbacz trasą, na której trenowała Justyna Kowalczyk, przygotowując się do swych największych sukcesów.


A to wszystko odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody: gorczańskie lasy, monumentalne widoki ze szczytu Turbacza i urocze wioski położone nad brzegiem rwącego Dunajca.
Równie emocjonująca będzie czasówka (1 lipca), tj. 12 kilometrów ostrej, bezpośredniej wspinaczki do schroniska na Turbaczu.


Start czasówki (1 lipca) odbędzie się o 14.00 spod Zespołu Szkoły Podstawowej (ul. Na Równi 28). Drugiego dnia zawodnicy wyruszą na wybrany przez siebie dystans (PRO 67 kilometrów lub ½ PRO 48 kilometrów) spod szkoły podstawowej w Łopusznej (ul. Szkolna 1) o godzinie 11.30. Tego samego dnia odbędą się także zawody dla najmłodszych (dystans Hobby 8 kilometrów), a także jazda na dystansie Fit (21 kilometrów malowniczą trasą do Czorsztyna i wzdłuż Dunajca).
Zapisy już trwają. Zgłosić się można na stronie www.gorce.zamanagroup.pl, a także w pierwszy dzień maratonu w Biurze Zawodów w Waksmundzie przy Zespole Szkoły Podstawowej (ul. Na Równi 28).

Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920