Kolarski mistrz Dariusz Baranowski rzuca sportowe wyzwanie zawodnikom z całej Polski. Wałbrzych Baranowski Tour to nie tylko znakomicie zapowiadający się wyścig, ale i okazja do zdobycia uznania tego wybitnego kolarza. Start na wałbrzyskich szosach zaplanowano na 18 sierpnia.

Specjalnie na okoliczność Wałbrzych Baranowski Tour swoje siły połączyły dwie kolarskie sławy: Dariusz Baranowski i Cezary Zamana. Obaj to mistrzowie Polski, obaj mają na swoim koncie starty w największych wyścigach na świecie, w tym w Tour de France. Teraz angażują się w przygotowanie jak najlepszej sportowej imprezy dla pasjonatów kolarstwa.
3,5-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 5,5%. Przewyższenia 1100 m na dystansie Pro i 770 m na ½ Pro. Górski, intensywny profil trasy. Finałowy kilometr wyraźnie pod górkę i finisz w centrum Wałbrzycha wśród rozentuzjazmowanych kibiców. Oto najważniejsze atrakcje, jakie dla startujących przygotował duet Baranowski & Zamana. Dwa warianty trasy, łatwiejszy i trudniejszy, mają sprawić, że na udział w wyścigu zdecydują się zarówno ci bardziej wytrenowani kolarze-amatorzy, jak i ci, którzy na kolarkę wsiadają nieco rzadziej i jeżdżą mniej. W końcu chodzi nie tylko o wykręcenie jak najlepszego wyniku, ale także o radość z współzawodnictwa, spotkania się z innymi miłośnikami szosy oraz satysfakcję ze stawienia czoła sportowemu wyzwaniu.
Wysoki poziom organizacji, obejmujący nie tylko znakomicie zabezpieczone trasy, ale i najdokładniejsze w Polsce chipy do pomiaru czasu, zapewnia doświadczenie Cezarego Zamany. Wałbrzych Baranowski Tour organizowany jest w ramach Road Tour – największego w kraju cyklu amatorskich wyścigów kolarskich.
Zapisy na Wałbrzych Baranowski Tour trwają na stronie www.tour.zamanagroup.pl. Zapisać będzie się też można w dniu startu – biuro zawodów będzie czynne 18 sierpnia od 9.00 do 11.30 w Wałbrzyskim Centrum Sportowo-Rekreacyjne AQUA Zdrój przy ulicy Ratuszowej 6.


WAŁBRZYCH BARANOWSKI TOUR – 18 SIERPNIA
Program zawodów:
9.00-11.30 - zapisy w biurze zawodów (Aqua Zdrój ul. Ratuszowa 6)
11.50 - start honorowy (z parkingu Aqua Zdrój)
12.00 - start dystansu Pro (ul. Piłsudskiego - obok stadionu lekkoatletycznego)
12.04 - start dystansu 1/2 Pro (ul. Piłsudskiego - obok stadionu lekkoatletycznego)
13.40 - orientacyjny finisz pierwszych zawodników z dystansu 1/2 Pro (ul. Żwirki i Wigury - przy stadionie)
14.50 - orientacyjny finisz pierwszych zawodników dystansu Pro (ul. Żwirki i Wigury – przy stadionie)
15.30 - dekoracja dystansu ½ Pro (Aqua Zdrój, ul. Ratuszowa 6)
15.45 - dekoracja dystansu Pro (Aqua Zdrój, ul. Ratuszowa 6)

Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920