Kolarski mistrz Dariusz Baranowski rzuca sportowe wyzwanie zawodnikom z całej Polski. Wałbrzych Baranowski Tour to nie tylko znakomicie zapowiadający się wyścig, ale i okazja do zdobycia uznania tego wybitnego kolarza. Start na wałbrzyskich szosach zaplanowano na 18 sierpnia.

Specjalnie na okoliczność Wałbrzych Baranowski Tour swoje siły połączyły dwie kolarskie sławy: Dariusz Baranowski i Cezary Zamana. Obaj to mistrzowie Polski, obaj mają na swoim koncie starty w największych wyścigach na świecie, w tym w Tour de France. Teraz angażują się w przygotowanie jak najlepszej sportowej imprezy dla pasjonatów kolarstwa.
3,5-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 5,5%. Przewyższenia 1100 m na dystansie Pro i 770 m na ½ Pro. Górski, intensywny profil trasy. Finałowy kilometr wyraźnie pod górkę i finisz w centrum Wałbrzycha wśród rozentuzjazmowanych kibiców. Oto najważniejsze atrakcje, jakie dla startujących przygotował duet Baranowski & Zamana. Dwa warianty trasy, łatwiejszy i trudniejszy, mają sprawić, że na udział w wyścigu zdecydują się zarówno ci bardziej wytrenowani kolarze-amatorzy, jak i ci, którzy na kolarkę wsiadają nieco rzadziej i jeżdżą mniej. W końcu chodzi nie tylko o wykręcenie jak najlepszego wyniku, ale także o radość z współzawodnictwa, spotkania się z innymi miłośnikami szosy oraz satysfakcję ze stawienia czoła sportowemu wyzwaniu.
Wysoki poziom organizacji, obejmujący nie tylko znakomicie zabezpieczone trasy, ale i najdokładniejsze w Polsce chipy do pomiaru czasu, zapewnia doświadczenie Cezarego Zamany. Wałbrzych Baranowski Tour organizowany jest w ramach Road Tour – największego w kraju cyklu amatorskich wyścigów kolarskich.
Zapisy na Wałbrzych Baranowski Tour trwają na stronie www.tour.zamanagroup.pl. Zapisać będzie się też można w dniu startu – biuro zawodów będzie czynne 18 sierpnia od 9.00 do 11.30 w Wałbrzyskim Centrum Sportowo-Rekreacyjne AQUA Zdrój przy ulicy Ratuszowej 6.


WAŁBRZYCH BARANOWSKI TOUR – 18 SIERPNIA
Program zawodów:
9.00-11.30 - zapisy w biurze zawodów (Aqua Zdrój ul. Ratuszowa 6)
11.50 - start honorowy (z parkingu Aqua Zdrój)
12.00 - start dystansu Pro (ul. Piłsudskiego - obok stadionu lekkoatletycznego)
12.04 - start dystansu 1/2 Pro (ul. Piłsudskiego - obok stadionu lekkoatletycznego)
13.40 - orientacyjny finisz pierwszych zawodników z dystansu 1/2 Pro (ul. Żwirki i Wigury - przy stadionie)
14.50 - orientacyjny finisz pierwszych zawodników dystansu Pro (ul. Żwirki i Wigury – przy stadionie)
15.30 - dekoracja dystansu ½ Pro (Aqua Zdrój, ul. Ratuszowa 6)
15.45 - dekoracja dystansu Pro (Aqua Zdrój, ul. Ratuszowa 6)

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Trek Madone SLR
Cannondale SystemSix
Wilier Triestina Cento 10 Air
Scott Foil 20 czy 20 Disc
Specialized Enduro Pro 29
Liv Intrigue Advanced 0
Giant Defy Advanced Pro 0
Canyon Grail CF SL 8.0
Romet Mustang M1